Pro objednávky na Slovensko v EUR měně využijte  www.explosivo.sk  Nabízíme rychlé doručení kurýrem GLS nebo Zásilkovnou.

Co je ozon?

Ozon je plyn skládající se ze tří atomů kyslíku. Jeho chemická značka je O3. Ozón je velmi silný oxidant a používá se jako chemicky čistý dezinfekční prostředek. Vyznačuje se charakteristickým zápachem, respektive vůní, jakou můžeme cítit ve vzduchu po typické letní bouřce. Lidský čich je na tuto vůni citlivý a je proto schopen zaregistrovat neškodné koncentrace tohoto plynu ve vzduchu. Podle článku na webu dentalcare.cz je to jeden z nejsilnějších a nejúčinnějších oxidačních prostředků – jeho sterilizační efekt je podle článku 3500× účinnější než při použití chlóru (zdroj Wikipedie).

Kde využít generátor ozonu?

V UBYTOVÁNÍ A GASTRONOMII

Dopřejte svým hostům čistý a vydenzifikovaný pokoj i celé restaurační zařízení. Podle velikosti generátoru ozonu to může být záležitost na 30-60 minut.
Ozon zlikviduje veškeré nežádoucí pachy, roztoče i alergeny.

AUTA, KARAVANY

Ozon Vás zbaví všech mikroorganismů, bakterií, virů, plísní a nejrůznějších typů alergenů. Jako plyn se dostane i do míst, které by jste dezinfikolvali jen stěží. A kuřáci pozor. Nejen před prodejem auta je vhodné vydenzifikovat interiér auta či karavanu.

TĚLOCVIČNY A FITCENTRA

Ozon zcela spolehlivě likviduje
nepříjemné zápachy od potu nejen v tělocvičnách a fitcentrech,
ale využití najde
i v soláriích, saunách a samotných šatnách.
Zápachu se také zbaví Vaše boty.

ZDRAVOTNICTVÍ

I tady Vás ozon zbaví všech mikroorganismů, bakterií, virů, plísní a nejrůznějších typů alergenů. Žádná bakterie nebo virus ozonu neodolá. Žádoucí je, aby byly ordinační prostory, ale i prostory pro pacienty pravidelně ozonem dezinfikovány.

Co zákazníky nejvíce zajímá?

 1. Jak dlouho se musí prostor ozonovat?
  Odpověď: Záleží to na velikosti místnosti. Viz tabulka ZDE.

 2. Jak působí ozon na člověka nebo zvířata? 
  Ozon je zdraví škodlivý a je nutné dbát veškerých bezpečnostních pokynů před i po použití generátoru ozonu k dezinfekci. Nezapomeňte, že alepsoň 40 minut po skončení ozonizace je potřeba místnost nepoužívat. A následně řádně vyvětrat. Nezapoměňte přestěhovat své mazličky, než začnete místnost dezinfikovat ozonem.

 3. Jak působí ozon na rostliny? 
  Ozon poškozuje rostlinná pletiva. Mimořádně negativní účinky emisí ozonu jsou známy u jasanu, buku, pajasanu a liliovníku. Příznakem jsou žluté chlorotické skvrny, nebo drobné červené skvrnky, bronzovité zbarvení horní vrstvy, zatímco žilky zůstávají zelené. (zdroj wikipedia.org)
  Doporučujeme všechny rostliny z místnosti odnést.

 4. Je ozon lehčí než vzduch?
  Ozon je těžší než vzduch, z tohoto důvodu je nutné aby byla místnost po dezinfekci opravdu řádně vyvětrána. Zároveň se ozon samovolně rozpadá na kyslík, poločas rozpadu je závislý na teplotě, prostředí a dalších faktorech.

 5. Jak funguje ozonový generátor? 
  U většiny ozónových generátorů je vzduch nasáván po stranách zařízení skrze integrovaný ventilátor. Uvnitř generátoru je vzduch pomocí filtrování a díky speciální UV lampě zbavován zárodků a bakterií. Následně je vzduch veden skrze zabudovanou keramickou desku, ve které je kyslík skrze elektrický výboj proměňován v ozón. Odtud je ozón následně vypouštěn skrze přední část zařízení zpět do prostoru.

Kdy a za kolik si mohu generátor ozonu zapůjčit?

Máte-li o zapůjčení generátoru ozonu zájem, neváhejte nás KONTAKTOVAT ZDE. Následně se Vám ozveme do dvou pracovních dnů a domluvíme podrobnosti.
Cena zapůjčení je 350,- Kč včetně DPH za 1 den. Zároveň je nutné uhradit vratnou zálohu ve výši 1500,- Kč. Tuto zálohu Vám opět vrátíme při navrácení generátoru v původním stavu. 

Jaký ozonový generátor zapůjčujete? 

Zapůjčujeme generátor značky Ulsonix, konkrétně model AIRCLEAN 10G-ECO. 

Technické detaily: 

Materiál skříně Práškově lakovaná ocel
Materiál filtru Ušlechtilá ocel
Ozonová síla 500–10000 mg/h
Časovač do 120 minut
Očekávaná doba čištění podle velikosti místnosti 50 m3 za 8 min
100 m3 za 16 min
150 m3 za 24 min
200 m3 za 32 min
300 m3 za 48 min
Délka napájecího kabelu 1,5 m
Rozměry (DxŠxV) 23,5 x 19 x 26,5 cm
Hmotnost 2,5 kg